perjantai 1. elokuuta 2025

Suomi ottaa korollista lainaa elättääkseen korottomia muslimeja

 Ei ole sellaista ideologiaa, uskontoa tai aatetta, joka ei olisi ristiriidassa kaikkien kanssa. Ihminen on vähän tyhmä, kun hän ei tajua, että kaikki hänen ongelmansa johtuvat yksinomaan hänen omista uskomuksistaan. Otetaan esimerkiksi tämä islamin oppirakennelma, johon uskovat eivät saa ottaa korollista lainaa.

Muslimit uskovat olevansa autuaita, kun he eivät ota pankista lainaa, vaan sen sijaan vaativat, että valtion pitää antaa heille rahaa, jotta muslimien ei itsensä tarvitse olla osa suomalaisista yhteiskuntaa. Autuaita muslimeita ei näytä millään tavoin haittaavan se, että rehelliset suomalaiset joutuvat maksamaan valtion ottamien lainojen korkoja, niiden lainojen korkoja, joilla viherpiipertäjät haluavat elättää autuaita muslimeja. Muslimit, kuten kaikki muutkin oppeihin uskovat, ovat täysin pihalla realiteeteista.

Muslimeille sopii erittäin hyvin, että joku muu ottaa lainaa ja maksaa sen korkoja, jotta muslimi itse voi kokea olevansa oikeauskovainen. Mutta yksikään opillinen ei koskaan pysty myöntämään, että kaikilla opillisilla on tismalleen yhtä suuri usko oppinsa oikeellisuuteen, eli kaikki ovat pelkkiä piruparkoja.  

YLE, 1.8. 2025 klo 9:36: "Korollinen laina ei sovi muslimiopiskelijoille vakaumuksen takia". 

Suomessa elää montakin itse itseään kansanryhmäksi nimittämää, joiden uskomukset eivät salli heidän olevan uteliaita, avomielisiä, avarakatseisia, rauhallisia, maan hiljaisia, työstä ilonsa saavia, jotka vähät välittäisivät olla esillä omilla uskomuksillaan. Kaikki ne ovat suomalaisille työntekijöille pelkästään rasitteita.

Kerronpa ihan piruuttani muslimeille, että jos maksatte veroja, te joudutte osallistumaan Suomen velkojen korkojen maksuun, koska nyt muslimit alkavat varmaankin julkisesti puhumaan, että he eivät voi maksaa veroja, koska se on vastoin heidän uskomuksiaan.

Järjeltä ei todellakaa vaadita pitkää polkua, jotta järjellä voitaisiin huomata, miten planeetalla elää vain yksi ainoa ihmisrotu, joka on vapaa ajattelemaan mitä tahansa vanhaa uudesta näkökulmasta, ja tuo esille joka päivä jotain uutta. Se on kaukasidinen rotu, joka rotuna ei ole sen kummoisempi kuin muutkaan rodut, muitta sen erottaa kaikista muista sillä, että sen huippuyksilöitä ei kivitetä, kun he ajattelevat ajatuksia, joita ei ole kirjoitettu pyhiin kirjoituksiin.

Kaikilla roduilla on täsmälleen sama, ihmeellinen, kyky ajatella uutta, mutta kaikki muut ovat halvaantuneita, koska he uskovat joutuvansa kadotukseen, jos he eivät kaiken aikaa hoe kuolleiden johtajiensa loruja. Kiinalaiset ovat jossakin määriin päässeet perinteistään vapaaksi, koska heille syntyi Johtaja, joka halusi omaksua muuan kaukaasialaista rotua edustaneen ihmisen luoman kommunisti-opin, eli kommunismin pakkosyötöllä kiinalaiset länsimaalaistettiin edes sen verran, että nyt he himoitsevat länsimaalaisia neroja, joiden ideoita he mielellään pukevat fysikaaliseen muottiin.