Onko koskaan kuultu, että muslimipakolaisia tulisi jostain muusta kuin islamistisesta maasta? Onhan se tosi kummallista, että muslimeilta estetään keskinäisten riitojensa sovittelu ja alakynnessä olevia muslimeja halutaan paapoa Lännessä, missä he selvästi haluavat osoittaa ylemmyyttään. Suvakit mitä ilmeisimmin haluavat, että maailmassa ei saa olla sellaisia muslimivaltiota, missä eri islamistiset ryhmät olisivat kehittyneet inhimillisyydessä uskonnollisen kiihkoilun yläpuolelle. Ei todellakaan. Suvakkien mukaan maailmassa tulee olla erikseen shiiavaltioita ja sunnivaltiota, mutta ei missään tapauksessa suomalaista valtiota.
Kristityissä maissa kristityt eivät terrorisoi kristittyjä, eivätkä mitään muitakaan uskovaisia. Sen sijaan muslimimaissa kaikki ovat uhattuina, koska kaikki muslimit vaativat kaikkia muita käyttäytymään vain heidän erityisoppiensa mukaan. Niin ollen olisi suotavaa, että Suomeen ei otettaisi ensimmäistäkään muslimia, koska sellaiset jatkavat omia sortotoimiaan myös siellä, minne ovat saaneet turvapaikan muilta muslimeilta. Melkomoista typeryyttä kuvitella, että tänne tulleet muslimit eivät itse olisi koskaan syyllistyneet oikeaoppisuuden vaatimiseen kaikilta muilta jopa terrorisoimalla niitä, jotka eivät hyväksy ainoaa oikeaa tulkintaa jonkun jengipäällikön puheista.
Suomessa kaikki puolueet kannattavat Suomen aseistamista vihollista vastaan ja kaikki haluavat antaa mahdollisimman paljon aseita ukrainalaisille. Joka päivä tuhansia nuoria miehiä kuolee Ukrainassa, mutta se ei estä millään tavoin vasemmistoakaan vaatimasta lisää aseita Ukrainalle. Mutta.
Kun tulee puhe muslimien keskinäisistä riidoista, niin vasemmiston mukaan muslimeita ei saa edes koskettaa muslimimaassa, vaan vääränlaisen kosketuksen kokeneelle tulee antaa turvapaikka Suomesta. Päivän selvästi vasemmisto ei halua, että nuoret muslimimiehet itse hoitaisivat keskenään riitansa. Jospa vasemmisto antaisi edes hieman aseapua niille muslimeille, jotka kokevat olevansa alakynnessä omassa maassaan, niin muslimit ikään kuin pakotettaisiin kunnioittamaan erilaisia mielipiteitä. Sehän olisi sitä samaa itsepuolusta, mitä vasemmisto haluaa ukrainalaisilta.
Nythän on täysin selvää, että vasemmisto ei halua muslimeille erilaisia mielipiteitä omassa maassaan, vaan vaativat, että jokainen muslimi, joka on joutunut vaikeuksiin omassa maassaan, on oikeutettu turvapaikkaan Suomessa, missä hän saa vapaaasti harrastaa erilaista mielipidettään, joka suomalaisilta on kielletty.
1 kommentti:
Erittäin hyviä mielipiteitä ja uusia näkökulmia. Tosin eivät oikeaoppisen alistuvia ja islamille näyrtyviä, sekä siten ankarasti kiellettyjä.
Lähetä kommentti